Bolące wypryski na twarzy – jak sobie z nimi radzić?

Wypryski na twarzy to problem, który dotyka niejednego z nas. Nie zawsze łatwo jest sobie z nimi poradzić – bolące wypryski na twarzy potrafią bowiem być wyjątkowo oporne na różnorodne kosmetyki i stosowane przez nas środki. Nie każdy wie, iż problem z wypryskami na twarzy może mieć bardzo różne przyczyny. Warto poznać najważniejsze z nich, żeby móc radzić sobie z nawet najbardziej uporczywymi wypryskami.

Różne rodzaje wyprysków na twarzy i ich zwalczanie

delikatne kosmetyki na wypryski na twarzyRopne wypryski na twarzy to nie jedyny problem, z jakim zmagają się liczne osoby. Równie uciążliwe bywają drobne wypryski na twarzy – znajdujące się tuż pod skórą. Choć wypryski podskórne na twarzy nie są aż tak widoczne jak wypryski ropne, są równie uciążliwe i często ciężko jest się ich pozbyć. Wiele osób boryka się z problemem trądziku różowatego – jego charakterystyczną cechą jest zaczerwienienie twarzy i popękane naczynka.

W zależności od tego, jakie wypryski pojawiają się na naszej skórze, powinniśmy wybierać różne metody pozbycia się ich szybko i skutecznie. Problem z wypryskami uzależniony jest także od rodzaju cery. Czasami może okazać się, że do zwalczenia wyprysków na twarzy potrzebne są specjalistyczne preparaty.

Mapa twarzy – o czym świadczą wypryski na twarzy?

Przyjrzenie się temu, w jakich miejscach powstają wypryski, pozwala nam określić, z jakim typem problemu mamy do czynienia. Bardzo często przyczyną wyprysków są zaburzenia w pracy gruczołów łojowych, ale nierzadko osoby borykające się z wypryskami nie dbają o swoją cerę tak, jak powinny. Odpowiednia pielęgnacja cery pozwala unieszkodliwić ropne wypryski na twarzy i sprawia, że możemy cieszyć się zdrowym i ładnym wyglądem.

Jeśli wypryski pojawiają się w konkretnych miejscach, może świadczyć to o określonych przyczynach, takich jak:

  • stres,
  • zaburzenia hormonalne;
  • nieprawidłowa dieta bogata w ostre przyprawy;
  • zaburzenia psychiczne – np. depresja;
  • cykl miesiączkowy u kobiet;
  • nieprawidłowa higiena.

Jak dbać o cerę z wypryskami?

Jeśli naszym problemem są wypryski, najważniejsza jest dbałość o odpowiednią higienę twarzy. Stosowanie specjalnych kosmetyków to nierzadko klucz do sukcesu. Doskonałą marką kosmetyków na trądzik, polecaną przez wielu specjalistów i chwaloną przez licznych konsumentów, jest marka Sevolium. Nawilżający krem Sevolium doskonale dba o potrzeby wymagającej cery, a jego złożona formuła i bogata zawartość składników aktywnych pomaga rozprawić się z problemem wyprysków. Krem należy stosować po dokładnym oczyszczeniu cery.

Cera z wypryskami wymaga przede wszystkim dokładnego oczyszczania – należy więc dbać o to, aby dwa razy dziennie umyć ją odpowiednim preparatem. Dobrze jest przynajmniej częściowo zrezygnować ze stosowania mocnego makijażu, który nie służy zdrowej cerze. Po oczyszczeniu twarzy należy stosować odpowiednie kremy lub żele, które pomogą zniwelować problem wyprysków. Żadna maść na wypryski trądzikowe nie zadziała prawidłowo, jeśli skóra nie będzie przygotowana na jej aplikację.

Warto także zaopatrzyć się we własny ręcznik czy szczotkę do peelingu, tak by nikt inny z tych rzeczy nie korzystał. Tylko kosmetyki naturalne pozbawione kosmetycznych dodatków są w stanie pomóc w pozbyciu się tego uporczywego problemu.