Czy Curacne jest skuteczny na trądzik?

Każdemu z nas zależy na tym, aby wyglądać atrakcyjnie. Kluczem do tego jest nie tylko ładna sylwetka czy odpowiedni ubiór, ale również zadbana cera. Niestety, zdarza się tak, że niezależnie od wieku borykamy się z problemem trądziku. Części osób zlikwidowanie tego problemu przychodzi dość łatwo: poprzez zmianę diety czy odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne w domu bądź u kosmetyczki. Zdarzają się jednak osoby, którym te metody nie pomagają. Należy wtedy sięgnąć po wyroby medyczne. Z pomocą tutaj przychodzi do nas Curacne – jeden z popularniejszych leków na trądzik.

Czym jest Curacne?


Bardzo wielu osobom radzenie sobie z problemem trądziku za pomocą wyrobów medycznych kojarzy się z dość mocnym uszczupleniem portfela. Niestety, metoda ta nie jest tak tania jak zakupienie kilku maseczek w drogerii, jednakże z pewnością jest ona o wiele skuteczniejsza. Jedno opakowanie tego leku, które zawiera trzydzieści tabletek to koszt około stu złotych i starcza na miesiąc. Jedna kuracja trwa dwadzieścia cztery tygodnie, więc przed jej rozpoczęciem powinniśmy rozplanować odpowiednio swój budżet tak, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Curacne – efekty
Jak wiadomo: każdy lek potrzebuje czasu na zadziałanie. Nie zobaczymy znacznej poprawy kondycji naszej skóry już po pierwszej tabletce, ani czasem nawet po tygodniu stosowania. Podczas kuracji należy uważać, aby nie używać leków oraz kosmetyków o działaniu złuszczającym oraz aby nakładać na twarz dobrze nawilżające kremy. Podczas leczenia oraz pół roku po zakończeniu zażywania leku należy nie podejmować się zabiegowi depilacji woskiem oraz silnego ścierania naskórka. Takie środki ostrożności musimy stosować w przypadku większości leków, nie tylko Curacne. Opinie na temat tego leku możemy spokojnie znaleźć na różnego rodzaju forach internetowych, jednakże gdy nie mamy do nich pełnego zaufania możemy skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

Skutki uboczne – Curacne

Niestety, nie wszystko w życiu jest proste i łatwe i nawet kuracja lekami przeciwtrądzikowymi może nieść ze sobą pewne powikłania i skutki uboczne. Bardzo często skutkiem stosowania tego leku jest:

  • niedokrwistość,
  • zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych,
  • bóle mięśniowo-stawowe,
  • bóle pleców,
  • problemy z oczami: zapalenie powiek lub spojówek, podrażnienie oczu.

Curacne to lek, który w wysokim stopniu wysusza skórę, stąd możemy nabawić się też suchości błony śluzowej nosa, która z kolei prowadzi do zapalenia jamy nosowo – gardłowej. Innymi objawami, które jednak występują rzadziej od tych wyżej wymienionych są: bóle głowy oraz zwiększenie stężenia cholesterolu i/lub glukozy we krwi. Bardzo rzadko dochodzi do reakcji alergicznych, zmian nastrojów czy innych skutków o podłożu psychicznym.
Należy również pamiętać, że dawcy krwi w trakcie kuracji oraz miesiąc po jej zakończeniu nie powinni jej oddawać. Osoby prowadzące pojazdy mechaniczne nocą powinny zachować szczególną ostrożność podczas brania leku, ponieważ powoduje on zaburzenia widzenia zmierzchowego.