Jak pozbyć się trądziku – TOP 10 porad na walkę z trądzikiem

Trądzik to problem, który dotyka zarówno młodzież jak i ludzi dojrzałych. Niestety bardzo często walka z nim przypomina tak zwaną walkę z wiatrakami. Jeśli próbowałeś już wygrać z tym schorzeniem, wiesz że chociaż łatwo wygrać z kilkoma krostkami, to już w zaawansowanym stadium jest to nie lada wyzwanie. Niestety pozbycie się krost, pryszczy czy zaskórników to nie wszystko. Bardzo często zdarza się, że trądzik powraca po jakimś czasie, a my znowu musimy ruszać na wojnę, by nasza skóra odzyskała zdrowie. Spróbujmy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest, oraz jak skutecznie leczyć trądzik.

Pokonaj trądzik u źródła

Zmiany skórne przybierają różną postać w zależności od zaawansowania choroby. Oto trzy fazy rozwoju trądziku:

  1. Zaskórniki – pierwsze stadium trądziku. Są to białe lub czarne punkciki potocznie nazywane wągrami. Mogą pojawić się w miejscach, gdzie mamy najwięcej gruczołów łojowych, to jest na twarzy, ramionach, dekolcie, plecach.
  2. Grudki i krostko – drugie stadium trądziku. Zmiany na skórze są czerwone i wypukłe. Oznacza to, że zaczyna nam się rozwijać stan zapalny wokół gruczołów łojowych.
  3. Guzki sinoczerwone z ropą w środku – trzecie i najbardziej zaawansowane stadium trądziku. Zakażenie obejmuje już głębsze warstwy skóry.

Jeśli zastanawiałeś się, jak pozbyć się trądziku, to na początek przyjrzyj się samemu sobie. Twój tryb życia, twoje nawyki żywieniowe – to może być jeden z powodów, z jakich dopadło cię to nieszczęście. Możesz skupić się tylko na naturalnych metodach walki z trądzikiem lub połączyć medycynę z naturą uzyskując lepszy i długotrwały efekt.

Walka z trądzikiem – na co zwracać uwagę?

Na początek warto użyć czegoś na skórę. Dobrym pomysłem będzie dobranie odpowiedniego serum na trądzik. Sevolium to niewysuszająca maść na pryszcze. Doskonale wnika w skórę niwelując problem u źródła.  Ten krem na trądzik sprawia, że nasze gruczoły zaczynają normalnie pracować. Wielkim atutem jest skład naturalny. Skład Sevolium to:

  • ekstrakt z lukrecji,
  • nagietka,
  • wyciągi z kory i liści,
  • wyciąg z fiołka trójbarwnego,
  • nanozłoto czy  wyciąg z drożdży.

Komponenty kremu są pochodzenia naturalnego, co dla naszej skóry jest najlepszym rozwiązaniem.

Dieta na trądzik

Kolejną podpowiedzią jak wyleczyć trądzik i zabezpieczyć się przed jego powrotem jest unikanie produktów przetworzonych. Starajmy się jeść dużo warzyw, owoców, pestek, orzechów, kiełków. Ryż i makaron wybierajmy razowy – ciemny.

Skuteczne leczenie trądziku będzie łatwiejsze jeśli produkty pochodzenia zwierzęcego będziemy jedli ze sprawdzonych źródeł. W mięso i jaja warto zaopatrywać się u znajomego gospodarza. Jeśli nie znasz nikogo takiego, popytaj przyjaciół, poszukaj w sieci lub na lokalnym straganie.

Unikaj słodyczy, słodzonych napojów, wypieków z piekarni (spróbuj upiec chleb w domu-to nie jest takie trudne), margaryn, lodów sztucznie barwionych. Przetworzone przemysłowo wędliny czy nabiał również nie pomogą pozbyć się trądziku. Zrezygnuj z tłuszczy przetworzonych na korzyść tych nieprzetworzonych.

Unikaj potraw smażonych, a jeśli już musisz takie jeść, nie używaj do tego celu margaryn czy rafinowanych olei.

Pij wodę mineralną, zamiast kawy czy słodzonych napojów. Wybieraj tę z dużą ilością minerałów. Dobrze by było, aby była to woda w butelce szklanej, nie plastikowej.

Dbaj o to, by na twoim stole stale gościły kiszonki. To jest niezbędne, aby twoje wysiłki nie poszły na marne, a wszystkie wyrzeczenia zmieniły się w skuteczne metody na trądzik.

Demakijaż twarzy skłonnej do trądziku najlepiej wykonywać olejkami.Podstawy pielęgnacji cery trądzikowej

Warto również przyjrzeć się swoim kosmetykom. Sposoby na pozbycie się trądziku są różne, a jednym z nich jest wyeliminowanie chemicznych środków do kąpieli, mleczek, dezodorantów czy balsamów. Poszukaj w okolicy lub sieci sklepu z kosmetykami organicznymi. Pomożesz sobie i środowisku.

Bardzo ważny jest ruch. Uprawiaj regularnie sport na świeżym powietrzu.

Stosuj zewnętrznie substancje o działaniu antybakteryjnym tylko naturalnego pochodzenia. Na przykład ocet jabłkowy zmieszany z wodą może być zamiennikiem toniku, a olej kokosowy warto stosować do codziennego demakijażu twarzy.