Maści na trądzik – dlaczego są skuteczne?

Trądzik to problem dotyczący wielu dorosłych ludzi w różnym wieku. Niestety, często problem ten nie znika po zakończeniu okresu dojrzewania. Wręcz przeciwnie, nie tak rzadko zdarza się, iż dopiero wtedy się rozpoczyna. Zwalczanie trądziku w dorosłości jest nieco trudniejsze, gdyż mniej znane są jego przyczyny. Niemniej jednak warto wypróbować maści na trądzik, gdyż w wielu przypadkach ich stosowanie daje zadowalające efekty.

W jaki sposób działają skuteczne maści na trądzik?

maści na trądzik z wyciągiem z liści

Oczywiście, w maściach na trądzik wykorzystuje się różnorodne składniki aktywne. Każdy z nich posiada inne właściwości, przez co też nie każda maść na trądzik działa tak samo. Zwykle jednak skuteczna maść na trądzik działa przeciwzapalnie. Zwalczenie stanu zapalnego jest niezbędne, aby wypryski nie rosły coraz większe. Ponadto, dobrze jeśli stosuje się na trądzik maść przeciwbakteryjną. W wielu przypadkach to właśnie bakterie są odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Poza tym nawet jeśli przyczyna jest inna, obecność bakterii na powierzchni skóry może potęgować trądzik.

Co więcej, wiele maść na trądzik pomaga również uporać się ze zbytnim przetłuszczeniem twarzy. Bardzo ważna jest regulacja sebum, która pozwala nie tylko pozbyć się trądziku, ale również zachować zdrowy i młody wygląd skóry. Stosowanie maści to dobry sposób na niwelowanie blizn potrądzikowych.

Kompleksowa pielęgnacja maściami na trądzik

Warto zauważyć, iż istnieją maści na trądzik o kompleksowym działaniu. Rzecz w tym, iż działają one zarówno przeciwzapalnie, jak i przeciwbakteryjnie. Ponadto wysuszają wypryski oraz regulują sebum. Kosmetykiem takim jest Sevolium. Należy podkreślić, że maść ta nie tylko zwalcza trądzik, ale również skutecznie pielęgnuje skórę twarzy. Dlatego też można uznać ją za kompleksowy środek na trądzik.

Pielęgnacja skóry w przypadku trądziku jest niezwykle ważna. Rzecz w tym, iż bez odpowiedniej regeneracji oraz odżywiania skóry zwalczany trądzik będzie stale powracał. Maść do cery trądzikowej powinna:

  • redukować wypryski,
  • oczyszczać skórę,
  • ograniczać nadmiar sebum,
  • nawilżać i odżywiać cerę.

Dlatego tez nawet, gdy kuracja zostanie zakończona i będzie można odstawić maść na trądzik, nie wolno zaprzestać pielęgnacji skóry. Ponadto, maść na trądzik powinna mieć swojego następcę w postaci maści na blizny.

Maść na trądzik: jak poradzić sobie z bliznami?

Nie u każdego, kto cierpiał z powodu trądziku pospolitego, pojawiają się blizny. Wiele zależy od tego, jak intensywny był trądzik oraz jak z nim postępowano. Maść na blizny po trądziku najpotrzebniejsza jest w przypadkach, w których schorzenie nie było w ogóle leczone. Ponadto do powstawania blizn przyczyniają się również podrażnienia wyprysków. Absolutnie niedopuszczalne jest ich wyciskanie, które uważa się za jedną z głównych przyczyn powstawania blizn.

Skuteczna maść na blizny po trądziku prowokuje naskórek do złuszczania. Tym samym dochodzi do stopniowego spłycania blizny. Warto pamiętać, iż stosowanie maści na blizny należy rozpocząć jak najszybciej, gdyż daje to większe szanse pozbycie się ich z twarzy.