Co warto wiedzieć o makijażu trwałym?

Oszczędność czasu, poprawa mankamentów urody, maskowanie przebarwień oraz blizn – to tylko kilka z zalet, jakie posiada makijaż permanentny. Zabieg makijażu permanentnego w ostatnim czasie stał się bardzo popularny, a to za sprawą gwiazd i celebrytek, które zachwalają i reklamują tę metodę poprawiania urody niemal na każdym kroku.

Makijaż permanentny co to jest?

Trwały makijaż, który uzyskuje się dostarczając do głębokich warstw skóry specjalny barwnik, za pomocą przyrządów zakończonych cienką igiełką. Zabieg jest inwazyjny, a co się z tym wiąże, istnieje wiele przeciwwskazań do jego wykonania.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Choroby przewlekłe oraz infekcje wirusowe to czynniki, które w większości  przypadków, całkowicie wykluczają możliwość wykonania tego zabiegu. Lekarze zalecają, aby przez trzy dni po zabiegu klientki przyjmowały leki przeciwwirusowe. Z tego właśnie powodu, kobiety karmiące piersią oraz będące w ciąży, pod żadnym pozorem, nie mogą poddawać się zabiegowi jakim jest makijaż permanentny.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje

Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca prosta, ponieważ na trwałość uzyskanego efektu wpływ ma kilka składowych. Naturalna karnacja cery, częstotliwość powtarzania zabiegu, dobór odpowiedniej jakości pigmentów oraz metoda zastosowana do aplikacji barwnika, to główne czynniki warunkujące trwałość zabiegu. Makijaż permanentny wykonany starannie, z zastosowaniem najwyższej jakości pigmentów oraz narzędzi utrzymuje się od dwóch do pięciu lat, pod warunkiem corocznego odświeżania oraz uzupełniania pigmentu.

Makijaż permanentny brwi – metody

  • Makijaż permanentny brwi metoda piórkowa  – Kosmetyczka aplikuje w skórę barwnik, używając do tego celu ostrego piórka. Zabieg powinien być wykonywany z użyciem kremów znieczulających ze względu na dużą bolesność. Efektem zabiegu są piękne, naturalnie wyglądające i gęste brwi.
  • Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania – łuk brwiowy jest barwiony pigmentem, w taki sposób, aby uzyskać jak najbardziej naturalne cieniowanie. Od strony wewnętrznej ilość pigmentu jest mniejsza, przez co uzyskany jest jaśniejszy odcień, niż po stronie zewnętrznej. Na ta metodę decydują się głównie klientki cieszące się naturalnie gęstymi brwiami, chcące jedynie nadać im kształt i kolor.
  • Makijaż permanentny brwi metodą włoskową – Ostatnia metoda kształtowania brwi. Zalecana dla klientek, które posiadają słabo zaznaczone, cienkie brwi. Kosmetyczka aplikuje barwnik, w taki sposób, aby odwzorowywać każdy włos z osobna. Tym sposobem uzyskuje się najbardziej naturalny i spektakularny efekt. Wymaga jednak wielkiej precyzji oraz wprawy.

Makijaż permanentny oczu

Ta forma makijażu permanentnego jest mniej popularna niż makijaż permanentny brwi, nie oznacza to jednak, że nie ma swoich zalet. Kreska wykonywana jest bardzo blisko linii rzęs, a co się z tym wiąże, wymaga ogromnej ostrożności ze strony osoby, która ten makijaż wykonuje. Kreska wykonana w tym zabiegu nadaje oku atrakcyjnego wyglądu oraz charakteru. Pozwala też zaoszczędzić sporo czasu podczas porannego make-upu.

Makijaż permanentny ust

Piękne, namiętne oraz duże usta to w ostatnim czasie prawdziwy hit!Istnieje wiele metod powiększania ust, jednak to właśnie makijaż permanentny ust jest najbardziej bezpieczny oraz najmniej inwazyjny dla klientek. Kosmetyczka wyrysowuje nowy kontur ust przy użyciu barwnika, w taki sposób, aby uzyskać ich optyczne powiększenie. Odpowiednie stopniowanie ilości aplikowanego barwnika pozwala na uzyskanie pięknego przestrzennego efektu.
Makijaż permanentny to zabieg inwazyjny! Zanim zdecydujemy się usiąść na fotelu, dobrze sprawdźmy gabinet, w którym będziemy go wykonywać.
Wybierajmy tylko te sprawdzone oraz polecane przez zadowolone klientki! Kierowanie się wyłącznie niską ceną, może mieć trudne do usunięcia oraz kosztowne konsekwencje.
Stawką jest zdrowie oraz piękny wygląd.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE

Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Sopot
ul. Haffnera 6
(Krzywy Domek, 1 piętro)
81-717 Sopot
tel. +48 791 600 605
sopot@clinicacosmetologica.pl