Jak wybrać krem do tłustej cery na noc?

Skóra na twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Twarz jest tą częścią ciała, która nie jest osłaniana, przez co narażona zostaje na działanie niekorzystnych czynników. Destrukcyjnie działa na nią słońce, wiatr, mróz czy smog. Ponieważ skóra na twarzy jest delikatna i bardzo cienka, pojawiają się na niej szybko pierwsze oznaki starzenia. Nie bez znaczenia jest też typ cery. Najbardziej problematyczną jest cera tłusta, z tendencją do występowania trądziku.

Pielęgnacja skóry twarzy zależeć będzie od wielu czynników. Znaczenie ma przede wszystkim problem, z jakim chcemy walczyć. Rzadko kiedy cera jest idealna, a skóra bez żadnych niedoskonałości. W przypadku cery tłustej największą wadą są rozszerzone pory, zaskórniki, zmiany trądzikowe o ropnych wykwitach. Struktura skóry jest nierówna, ma ona ziemisty, a nawet żółtawy koloryt. Nadmierna produkcja łoju sprawia, że na twarzy pojawia się cienka warstwa tłuszczu, czego efektem jest oszpecające błyszczenie skóry.

Nierzadko jedynym rozwiązaniem jest stała kontrola dermatologiczna. Istotne staje się całodzienne, regularne dbanie o skórę, by móc utrzymać ją w odpowiedniej kondycji. Priorytetem jest poranne tonizowanie, matowienie i odżywianie, ale też wieczorny demakijaż, złuszczanie i nawilżanie skóry tłustej. Poniżej przedstawiamy cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji na noc. To właśnie w nocy dochodzi do uruchomienia procesu naturalnej odbudowy uszkodzonych komórek skóry. Warto, by dostarczone zostały jej cenne substancje aktywne, które szybko się wchłoną i przenikną w głębokie struktury tkanki skórnej.

Pielęgnacja cery tłustej przed snem

Kiedy już mamy świadomość konieczności codziennego oczyszczania skóry z tendencją do przetłuszczania, musimy zdać sobie też sprawę, jak ważne jest jej odżywianie. Należy postawić głównie na krem do tłustej cery na noc Sevolium, bo takie preparaty są najbardziej skuteczne.

Preparaty, które nakładamy na skórę twarzy przed pójściem spać, mają łagodnie złuszczać zrogowaciały i martwy naskórek. Przydadzą się więc kosmetyki z kwasem glikolowym i salicylowym. Doskonałe będą też kremy z cynkiem, krzemem i miedzią. Złuszczająco działa również wyciąg z pokrzywy i skrzypu – to naturalne składniki, które będą równocześnie wpływać na wyregulowanie pracy gruczołów łojowych. Zobacz również maseczki domowe na trądzik – sposobynapryszcze.com

Złuszczanie pozwoli na lepsze dotlenienie skóry, odblokuje pory i dokładnie oczyści z zalegających warstw naskórka oraz sebum. Ale to nie jedyna właściwość, jaką powinny wykazywać kremy do stosowania na noc. Priorytetem ma być też nawilżanie. Warto, by kosmetyk zawierał dodatkowo kwas hialuronowy i kolagen. Cerę tłustą odpowiednio nawilżą olejki schnące, na przykład z pestek winogron czy malin.  Dobroczynnie działa też gliceryna i aloes, które dodatkowo złagodzą podrażnienia i stany zapalne.

Należy pamiętać, że skuteczność działania odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych można zauważyć tylko wtedy, gdy kosmetyk ten stosowany jest regularnie i w długim okresie czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja dermatologiczna. Cera tłusta może przyczyniać się do tak uciążliwych niedoskonałości, że samodzielne próby mogą nie zakończyć się sukcesem. Co więcej, nieumiejętne dbanie o skórę twarzy może ją szybko oszpecić. Nadmiar łoju doprowadzi do trądziku, przebarwień, a nawet trwałych blizn potrądzikowych. Rozszerzone pory staną się bardzo widoczne, ziemisty koloryt skóry będzie sprawiał wrażenie miernej dbałości o atrakcyjność zewnętrzną.